Spárovky z borovice

kus 1220 x 2000 mm, tl. 25 mm

Při výrobě našich spárovek se zaměřujeme na kvalitu a dlouhou životnost výrobků. Naše spárovka z borovice vejmutovky je vyrobena z přírodního borového dřeva, které může být upraveno libovolnou povrchovou úpravou.

Spárovka z borovice je jednovrstvá lepená deska z přírodního dřeva, která je vhodná pro různé stavební a řemeslné projekty, naprosto ideální je však pro výrobu úlů a včelích nástavků. I když neobsahuje takové množství pryskyřice jako klasická borovice a je tedy lehčí na přenášení, včelám velmi voní.

K výrobě úlů i venkovního nábytku

Spárovky z borovice vejmutovky využijete:

 • na výrobu úlů – borovice je přirozenou destinací usazení včelího roje
 • na konstrukci dřevostaveb – vejmutovka je jedním z nejtrvanlivějších jehličnanů
 • na výrobu zahradního nábytku v moderním designu
 • na zhotovení funkčních bran a dřevěných venkovních krytů
 • při zařizování interiéru – od dveří přes obložení stěn po nábytek

Dřevo z vejmutovky je mimořádně kvalitní a krásné

Borovice vejmutovka, pocházející ze Severní Ameriky, byla původně využívána na výrobu stožárů královských plachetnic a později jako materiál pro stavbu budov. Díky svým výjimečným vlastnostem si získala postupem času velkou oblibu i v našich končinách. V Česku je pěstována zejména ve výškách 300–600 m n. m. Naše spárovky vyrábíme výhradně z kvalitního českého dřeva z oblasti Beskyd a Jeseníků.

Dřevo vejmutovky je pružné, tvarově stabilní a velmi dobře se s ním pracuje – vejmutovku lze snadno spojovat v tozích i na tupo – není tedy nutné „spojení na ozub“ jako u smrku. Tato dřevina navíc rychle vysychá, takže i při přirozeném sušení venku se z desek může vyrábět už po jednom roce. Díky své odolnosti se borovice vejmutovka využívá především k výrobě teras, šindelů či včelích úlů. Velmi efektně vypadá také na nábytku, poličkách či regálech, kde vynikne její neotřelý rustikální design.

Kvalitní spárovky z českých lesů

 • Spárovky vyrábíme z českého dřeva za dodržení všech technologických postupů.
 • Dřevo brousíme na egalizační brusce, díky čemuž má po celé ploše stejnou tloušťku.
 • Jako jedni z mála českých výrobců nabízíme spárovky ze široké lamely, tj. 95 mm.
 • Spárovky lepíme lepidlem kategorie D4 určeným do venkovního prostředí.
 • Spárovky z borovice vejmutovky máme skladem a dopravujeme po celé ČR.

Rozměry spárovek Zach

 • tloušťka: 25 mm
 • délka:  2000 mm
 • šíře: 1220 mm

V případě zájmu můžeme vyrobit i jiné délky, nebo šíři 1220 mm nařezat na pásy.

Odolná spárovka z borovice

Naše borovicová spárovka je odolná proti vlhkosti a jiným nepříznivým podmínkám, což z ní dělá ideální materiál pro vnitřní i venkovní použití. Bez ohledu na to, zda plánujete rekonstrukci nebo nový stavební projekt, naše spárovka z borovice je tím nejlepším řešením, které zajišťuje kvalitu a odolnost.

Borovice má krásnou světlou barvu a jemnou texturu, která dodá jakémukoli projektu jistou eleganci. Ať už stavíte pergolu na zahradu, vyrábíte úl nebo dětský domeček, spárovka z borovice vždy přidá ten správný šmrnc.

Kvalitní spárovka z borovice

Spárovka z borovice je výjimečná jak svou estetikou, tak svými fyzikálními vlastnostmi. Borovice vejmutovka je dlouhověké, odolné, a především lehké dřevo, které se snadno zpracovává. Je to dokonalá volba pro každého, kdo hledá kvalitní a esteticky přitažlivé řešení pro svůj domov.

Pokud hledáte spolehlivého partnera pro Váš projekt, dále již nehledejte! ZACH s.r.o. je zárukou kvality vyráběných borovicových spárovek za velmi příznivé ceny. Navštivte nás na naší provozovně v Chrudimi a objevte kvalitu a krásu naší spárovky z borovice vejmutovky.

TOP